DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW
COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES
Zalety MR B
Precz z kolką
Gdzie kupić?
Kontakt
Lullalove
LULLALOVE powstała, aby ułatwiać życie Rodzicom i ich największym skarbom - Dzieciom. Nowoczesne podejście do rozwiązywania problemów codzienności sprawia, że nasze produkty zmieniają trudne chwile w radosny czas spędzony razem. Produkcja w Polsce, którą kontrolujemy na każdym etapie gwarantuje, że zapewniamy bezpieczne i przyjazne dzieciom produkty. Można na nas polegać w każdej sytuacji.
Precz z Kolką!

Kolka to bardzo czarny charakter, który wpada jak gdyby nigdy nic późnym popołudniem i panoszy się do ciemnej nocy. Tak naprawdę nawet naukowcy niewiele o niej wiedzą i wciąż próbują ją rozpracować. Mówią o niedojrzałości układu pokarmowego i nerwowego. Proponują magiczne mikstury, które najczęściej zamiast pomóc, tylko dziurawią portfel rodziców. Łatwo powiedzieć – Rodzicu! Zachowaj spokój! - kiedy łzy same cisną się do oczu, a niewyspanie i bezradność ciążą bardziej niż przybywające kilogramy Maluszka. Złoty środek niestety nie istnieje. Za to pomocne mogą okazać się metody wykorzystywane od tysięcy lat, we wszystkich kulturach polegające na wyciszaniu emocji dziecka, takie jak ogrzewanie brzuszka i masaż.Krok I

Pozwól aby MR B ogrzał brzuszek dziecka.
Krok II

Używając delikatnej oliwki o naturalnym składzie przystąp do wykonania masażu. Przesuwaj dłonie w dół brzuszka. Raz jedną, raz drugą dłonią. Wykonaj 3 ruchy każdą ręką. Ruch ten nosi nazwę koło wodne.
Krok III

Zegnij delikatnie nóżki dziecka i przysuń je do brzuszka. Utrzymaj tak nóżki przez około 6 sekund po czym delikatnie je rozluźnij chwytając za łydki lub stopy i potrząsając. Dokładnie ta jak strzepuje się pyłek z kocyka czy przesiewa mąkę. Nie szarp dziecka i nie wyrywaj nóżek, ruch nie może być gwałtowny. Uwaga: jeśli Maluch nie chce przykurczyć nóżek, możesz położyć na jego brzuszku własne dłonie i lekko ucisnąć.
Krok IV

Następnie wykonaj najistotniejszy ruch polegający na zataczaniu kół zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jedną dłonią wykonaj półokrąg jakby kreśląc na tarczy zegara godziny od 12 do 6, po czym uzupełnij okrąg drugą dłonią. Nie odrywaj rąk od brzuszka, Twój dotyk działa rozgrzewajaco i kojąco. Wykonaj 6 kółek. Ruchem kolistym możesz masować brzuszek dziecka również podczas zabawy czy noszenia na rękach. Pamiętaj: zawsze masuj okrężnymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara. To niezwykle istotne dla pracy jelit.
Krok V

Powtórz sekwencje z przytulaniem zgiętych nóżek dziecka do brzuszka.dłonie i lekko ucisnąć.
Powtórz kroki masażu 3 razy.

Podnieś, przytul i pocałuj niemowlę nucąc mu do ucha głośne „Szzssssssssssss”. Jeśli dziecko głośno płacze możesz spróbować uspokoić je równie głośnym gwizdaniem. Odwrócenie uwagi pomoże mu zapomnieć o bólu i skupić się na czymś innym. Masaż idealnie wpływa na tworzenie więzi z dzieckiem.


Uwagi:
Nie masuj Malucha bezpośrednio po jedzeniu. Działaj profilaktycznie – masuj Maluszka kilka razy w ciągu dnia, nie w momencie ataku kolki. W miejscu wykonywania masażu powinno być ciepło. Dbaj o jakość oliwki do masażu – wybieraj naturalne produkty bez dodatku parabenów. PEG czy sztucznych zapachów. Zachowaj cierpliwość, efekty powinny pojawić się już po kilku dniach.

jestem
z Polski
MR B został zaprojektowany
i wykonany w Polsce.
Wszystkie jego elementy,
od materiałów i wkładu
ogrzewającego, aż po metki,
pochodzą z naszego kraju.
certyfikaty
i atesty
Materiały, z których został wykonany MR B
posiadaja certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”.

polecają
nas